Skip to content back to nav
 
 

Medlemmer

Skolebestyrelsen på Distriktskole Smørum består af 9 forældrerepræsentanter, 3 medarbejderrepræsentanter, 3 elevrepræsentanter samt ledelsen.

Skolebestyrelsen

Forældre

Ane Plouman Hag

Formand

Ane Plouman Hag

E-mail: ane.p.hag@gmail.com

Børn på 5. og 8. årgang

Susanne Plinius

Næstformand

Susanne Elise Pliniussen

E-mail: susanne.elise.petersen@gmail.com

Barn på 2. årg.

Alaa Tomika

Forældrerepræsentant

Alaa Tomika

E-mail: alaatomika@hotmail.com

Barn på 0. årgang

Camilla Kunz

Forældrerepræsentant

Camilla Kunz

E-mail: camilla.kunz74@gmail.com

Barn på 2. årgang

Jens Frandsen

Forældrerepræsentant

Jens Frandsen

E-mail: jensbvf@gmail.com

Børn på 5., 8. og 0. årgang

Peter Egemose Grib

Forældrerepræsentant

Peter Egemose Grib

E-mail: pegrib@hotmail.com

Barn på 8. årgang

Johanne Littrup

Forældrerepræsentant

Johanne Litrupp

E-mail: Johannelittrup@hotmail.com

Barn på 1. årgang

Sofie Riis

Forældrerepræsentant

Sofie Riis

E-mail: sofie.svendsen@gmail.com

Barn på 0. årgang

Dea Franck

Forældrerepræsentant

Dea Franck

E-mail: franckdea@gmail.com

Børn på 5. og 7. årgang

Medarbejdere

Søren Winther Andersen

Medarbejderrepræsentant

Søren Winther Andersen

E-mail: soren.andersen@egekom.dk

Karina Hentzen

Medarbejderrepræsentant

Karina Hentzen

E-mail: khohentzen@gmail.com

 

Karina Lander Henriksen

Medarbejderrepræsentant

Karina Lander Henriksen

E-mail: karina.lander1@skolekom.dk

 

 

Elever

Ida Bøgh

Elevrepræsentant

Ida Bøgh

 

 

 

 

 

Søren Sørensen

Elevrepræsentant

Søren Sørensen

 

 

 

 

 

Frederikke Zierau Christensen

Elevrepræsentant

Frederikke Zierau Christensen

 

Ledelse


Dorthe Baun

Distriktsskoleleder

Dorthe Baun

E-mail: dorthe.baun@egekom.dk

 

Charlotte Brandt

Daglig pædagogisk leder

Charlotte Brandt

E-mail: Charlotte.Brandt@egekom.dk

 

 
 
Afdeling Balsmoseskolen

Æblevangen 126

2765 Smørum

Tlf: 7259 9000

Pædagogisk daglig leder:

Henriette Andersen

Se på kort

Afdeling Boesagerskolen

Flodvej 89

2765 Smørum

Tlf: 7259 9000

Pædagogisk daglig leder:

Anne-Margit Bjerglund Lassen

Se på kort

Afdeling Søagerskolen

Råbrovej 20

2765 Smørum

Tlf: 7259 9000

Pædagogisk daglig leder:

Charlotte Brandt

Se på kort